W dobie wszechobecnej "betonozy" i potrzeby powrotu do natury producenci mebli, dodatków oraz wykończeń do wnętrz coraz chętniej oferują ekologiczne rozwiązania.

HK Living

IIstotą projektów utrzymanych w nurcie przyjaznym ekologii jest rodzaj użytych materiałów. Tworzenie przestrzeni czerpiących inspirację z natury opiera się na regule 3R – recycle, reduce, reuse (recycling, redukcja, ponowne użycie), która sprzyja środowisku. Jeżeli chcecie stworzć eco friendly przestrzeń użyjcie organicznych i naturalnych materiałów dekoracyjnych oraz skorzystajcie z usług sprawdzonych producentów mebli, którzy wykonują je z surowców pochodzących z recyclingu, bądź podlegają one recyclingowi. 

Bloomingville

Jasne stonowane kolory, które są charakterystyczne dla naturalnych materiałów oraz podkreślone faktury dodatków i mebli swobodnie otulają wnętrze tworząc przytulną przestrzeń.

Bloomingville
Bloomingville

Len i drewno to klasyka gatunku, która pasuje do wielu wnętrz i jest dekoracją samą w sobie.

Bloomingville
Bloomnigville
Bloomingville

Eco ceramika to przede wszstkim terrakota, łupek i szkło. Unikajmy plastikowych pojemników, które są niezdrowe zarówno dla nas jak i mają olbrzmi negatywny wpływ na przyrodę. Sprawdzajmy również skład materiałów użytych do budowy mebli, zwracając szczególną uwagę na występowanie niebezpiecznych metali ciężkich, takich jak: azbest, chrom, rtęć i ołów. Bywają one składnikami farb i lakierów, a chyba każdy z nas wie jak bardzo są szkodliwe. 

HK Living Dutchhouse.pl

Przyroda to oczywiście wszechobecna zieleń – kolor który działa uspokajająco i sprzyja koncentracji. Gdy dodamy akcenty wykonane z drewna naturalnego i opruszymy dawką światła naturalnego efekt rajskiego ogrodu gwarantowany!

Jeżeli mowa o świetle, które dodaje urody nie tylko przy robieniu selfie :), styl eco kocha duże okna. Światło naturalne sprzyja wzrostowi roślin, naturalnemu ogrzewaniu pomieszczeń zwłaszcza w okresie zimy, a to z kolei poprawia nam samopoczucie. Pamiętajcie, że najdogodniejsze usytuowanie otworów okiennych jak i samych pokojów dziennych to strona południowa.

Co do samej zieleni, która ma działanie terapeutyczne, ale wymaga poświecenia odrobiny czasu na zadbanie o nią. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma na to czas i po dwóch tygodniach zostają się jeno truchełka. Na szczęście, dla tak ciężkich przypadków, do których zaliczam się i ja, producenci roślin dwoją sie i troją, wprowadzając na rynek polski rośliny, które wymagają naprawdę minimalnej atencji.  Zapytajcie się Pani kwiaciarki o mało wymagające odmiany kwiatków oraz o to jak można je połączyć ze sobą. Ja tak zrobiłam i nie dosyć, że dostałam wyczerpujące informacje na tamat zwyczajów moich nowych zielonych domowników, to kompozycje które zostały wyczarowane cieszą oko do tej pory.

Bloomingville
Madam Stoltz

Wybierając parkiet, który będzie ekologiczny, wyszukajcie taki, który posiada certyfikat FSC. Gwarantuje on, że pozyskane drewno pochodzi z lasu, który jest gospodarowany z poszanowaniem środowiska naturalnego i jego eksploatacja jest zgodna z zasadami ochrony zasobów.

Vox
Sika Design
Vox

Eco wnętrze to również eco produkty. Zadbajmy o nasze zdrowie i wybierajmy materiały przyjazne środowisku. Bawełna i len, zwłaszcza bez toksycznych barwników, wspaniale łączą estetykę z praktycznością, a farby bez szkodliwych substancji zapewnią nam spokojne życie bez alergii. 

Farby przyjazne środowisku powinny posiadać certyfikat EU Ecolabel, który potwierdza swoje bezpieczeństwo dla zdrowia oraz środowiska. 

Foonka

Kolejnym certyfikatem świadczącym o najwyższych standardach ekologicznych farby jest certyfikat PKN na zgodność z normą PN-C 81914:2002. Znak ten, jest znakiem gwarantującym jakość i bezpieczeństwo, a także jest wyrazem zaufania do wyrobu i jego Producenta, potwierdza on, że wyrób spełnia wszystkie wymagania Polskich Norm . Jeżeli farba ma być użyta w pokoju dziecka warto sprawdzić czy produkt spełnia wymagania  norm bezpieczeństwa zabawek: PN-EN 71-3+A1:2014-12 i PN-EN 71-2+A1:2014-06 oraz Rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady.

Beckers

Bądź ECO!

HK Living

RĘCZNIE WYKONANY FOTEL RATTANOWY BOHEMIAN

Bloomingville

TALERZ DREWNIANY

Bloomingville

DZBANEK DO HERBATY NERI

Bloomingville

TALERZ NERI 4 szt.

Umbra

ZEGAR ŚCIENNY RIBBON

Gie EL

DEKORACJA ŚCIENNA RABBIT 40 X 40 cm

Foonka

POŚCIEL DWUOSOBOWA FOONKA 200 x 200 cm

Madam Stoltz

LAMPA WISZĄCA - KWIETNIK HYGGE

Bloomingville

ZASTAWA STOŁOWA

VOX

KOLEKCJA MEBLI NATURE

Print Friendly, PDF & Email

O Autorze

Cieszę się, że trafiłeś na moją stronę! Z wykształcenia i paru już ładnych lat doświadczenia jestem inżynierem budowy. Odkąd pamiętam, zawsze kochałam sztukę, co najczęściej przejawiało się w notorycznych przemeblowaniach i kolejnych obrazach na ścianach. Po okresie spędzonym na placu budowy zdecydowałam się na obranie ścieżki zawodowej, która była mi od zawsze pisana. Teraz jako architekt wnętrz mogę realizować swoje wizje i pomagać innym, w tym i Tobie, żyć pięknie i wygodnie. Serdecznie pozdrawiam i życzę odnalezienia wielu inspiracji na mojej stronie :)

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

error

Spodobało Ci się 2reDesign? Polub nas :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram