Donatella Versace stała się właścicielką luksusowego wakacyjnego domu, którego cena to 5,6 mln dolarów. Poprzednim właścicielem willi był znany wydawca Arnoldo Mondadari.

Nie dziwi fakt, że kreatorka wybrała posiadłość, która przypomina jej włoskie pochodzenie. Jak na sławną i bogatą przystało, dom ma „jedynie” 50 pomieszczeń i znajduje się w Północnych Włoszech.

Z informacji podanych przez agencję nieruchomości Engel & Völkers Lago Maggiore, ktora pośredniczyła w zakupie will, ta jedyna w swoim rodzaju nieruchomość należała do guru świata wydawniczego Arnolado Mandadari’ego, który kupił ją jeszcze w latach 20tych ubiegłego wieku.

W tej czteropiętrowej posiadłośći, znajduje się 20 sypialni oraz 12 łazienek.  Budynek jak i jego otoczenie przesiąknięte są wspaniałą historią. Willa była popularnym miejscem spotkań takich znakomitości jak Ernest Hemingway, Walt Disney, George Simenon i Thomas Mann.

Wybór miejsca przez Donatellę nie był przypadkowy. Wygrały wspomnienia. To tutaj, w popliżu, nad jeziorem Como, Gianni – jej ukochany brat , niestety  zmarły w tragicznych okolicznościach, był właścicielem willi Fontanelle.  

Kolejnym aspektem zakupinej przez Donatelle Versace posiadłości, który miał okazję chwycić projektantkę za serce, to przepiękny widok na jezioro Maggiore oraz bujna zieleń na każdym kroku. Bez wątpienia willa daje niebywałą możliwość do chwilowej „ucieczki” od obowiązków i należytego wypoczunku.

Należy dodać, że jezioro Maggiore jest ostatnio bardzo popularne wśród kupujących zza oceanu (Wg . Engel & Völkers w 2018 r. około 75 procent kupujących pochodziło z zagranicy). Modne miejsca i rzeczy to luksus na który mogła sobie pozwolić ikona świata mody jaką jest  Donatella Versace. 

1

Zabytkowa nieruchomość na półnoćy Włoch z widokiem na jezioro Maggiore

ENGEL & VÖLKERS LAGO MAGGIORE

Willa Lago Maggiore posiada jedną z najbardziej znanych w tej okolicy. Jest położona w Meina w północnych Włoszech. 100-letnia willa została sprzedana za około 5 milionów euro. Kwota była wynegocjowana bezpośrednio pomiędzy Donatellą Versace a sprzedającą nieruchomość rodziną.

2

Posiadłość ma ok. 14 arów

Engel & Völkers Lago Maggiore
Engel & Völkers Lago Maggiore

3

Czteropiętrowa nieruchomość posiada 20 sypialni i 12 łazienek

ENGEL & VÖLKERS LAGO MAGGIORE
ENGEL & VÖLKERS LAGO MAGGIORE
ENGEL & VÖLKERS LAGO MAGGIORE

4

Znajduje się tam również biblioteka i gabinet

ENGEL & VÖLKERS LAGO MAGGIORE

5

Na dużym kominku w salonie znajdują się podpisy wszystkich znakomitych gości tego domu - od Walta Disneya po Ernesta Hemingwaya

ENGEL & VÖLKERS LAGO MAGGIORE

Źródło: www.townandcountrymag.com

Print Friendly, PDF & Email

O Autorze

Cieszę się, że trafiłeś na moją stronę! Z wykształcenia i paru już ładnych lat doświadczenia jestem inżynierem budowy. Odkąd pamiętam, zawsze kochałam sztukę, co najczęściej przejawiało się w notorycznych przemeblowaniach i kolejnych obrazach na ścianach. Po okresie spędzonym na placu budowy zdecydowałam się na obranie ścieżki zawodowej, która była mi od zawsze pisana. Teraz jako architekt wnętrz mogę realizować swoje wizje i pomagać innym, w tym i Tobie, żyć pięknie i wygodnie. Serdecznie pozdrawiam i życzę odnalezienia wielu inspiracji na mojej stronie :)

Podobne posty

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

error

Spodobało Ci się 2reDesign? Polub nas :)

RSS
Follow by Email
Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram